عاشورای حسینی و امتحان عزاداران حسینی!
56 بازدید
تاریخ ارائه : 12/21/2011 1:41:00 PM
موضوع: تبلیغ

السلام علیک یا ابا عبدالله

با شروع ماه محرم همه ی شیفتگان اهلبیت علیهم السلام آماده برپایی ایام سوگواری و عزاداری امام حسین علیه السلام می شوند . برای این که عاشورا روز امتحان مهم اباعبدالله و یاران باوفای ایشان بود و انصافا هم خوب از آن امتحان دشوار سربلند بیرون آمدند.

شما تصور کنید ، امتحان سختی که بدانی امام معصوم و حجت خدا (نوه پیامبر خدا و ورزند علی بن ابیطالب و فاطمه زهرا سلام الله علیها) تنها در مقابل باطل و فاسد قیام کرده است و جز عده ی اندکی حق باوران، یاوری ندارد.

آزمونی که بدانی کشته خواهی شد و با این حال مجبورت نمی کنند که یا شرکت کن و الاّ امتیازاتت گرفته خواهد شد. به همین دلیل شب عاشورا چراغ خیمه را خاموش کرد و فرمود من بیعتم را از شما برداشتم ، هر کسی که می خواهد برود و مرا تنها بگذارد می تواند همین الان برود.!!!

امتحانی که برای برادر ناتنی امام حسین علیه السلام امان نامه می آورند و او نمی پذیرد که حسین امام و مقتدای من است و می گوید: (امیری حسین و نعم الامیر) و عباس که هم علمدار و هم سقای حسین است ، برای تهیه آب برای اهل خیمه ها و بچه ها راهی شریعه فرات می شود و در حالی که خود به آب می رسد ، آب نمی نوشد چون لب های حسین و کودکان خشکیده و تشنه است!!! و در همین مسیر دست هایش قطع شد.

امتحانی که در آن طرفداران حق کمتر از طرفداران باطل هستند و به طرفداران باطل قول مقام و پول و دنیا داده شده که بعد جنگ به آن خواهند رسید و نقد است نه نسیه. اما طرفداران حق با همه محرومیت های دنیوی و حتی با لب تشنه باید بجنگند و کشته شدنشان حتمی و مسلّم است و امام حسین هیچ قول خانه و پول و مادیات نداده بود و فقط رضایت خداوند و یاری دین خدا و رستگاری را برای آنان و نیت خالصانه شان تشریح کرده بود.

اما امروز ما عاشورا را پاس داشتیم اما در انتخاب دین یا دنیا چه کرده ایم و کدام صف را انتخاب نموده ایم ؟

آیا خواسته ها و اهداف امام حسین علیه السلام را پیگیری می کنیم یا بدنبال اهداف یزید هستیم؟؟