کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی حتما بخوانند!!!
63 بازدید
تاریخ ارائه : 1/19/2012 9:47:00 AM
موضوع: علوم سیاسی

  سلام 

- نباید فراموش کنیم که زندگی این دنیا همواره صحنه انتخاب است که بر اساس نیات خویش باید مسیر های زندگی را انتخاب کرده و تمام اعمال خود را نیز مطابق آن انتخاب و  نیت تنظیم نماییم.(قل کُلُ یعمل علی شاکلته).بنابر این آن چه را که در طول زندگی مان انجام می دهیم ، در حقیقت همان نیّت هایی است که قبلا بدان اندیشیده ایم و به مرور زمان در زندگی ما عملی می شود.

- و نباید یادمان برود که این عمر و زندگی گذران است و هیچ گاه توقف ندارد  و روزی ما در این جایگاه وموقعیت نخواهیم بود و آیندگان اعمال ما را خواهند دید که چه بوده ایم و چه کرده ایم و چه نیّاتی داشته ایم؟

- و هرگز نباید فراموش کنیم که شب اول قبر ،  ما را در جایی تنها می گذارند که هیچ سند و مدرک و امکانات و توشه ای جز اعمالی که انجام داده و نیّاتی که داشته ایم ، همراه نخواهیم داشت و حتی محل فرار و توان گریز را هم نخواهیم داشت.

همچنین یادمان باشد که چه انگیزه ای ما را راضی نموده تا پا به عرصه کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی بگذاریم و باهمه مشکلات و سختی ها مقاومت کرده و سرزنش ها و بحران ها و مسئولیت ها را بعهده بگیریم و چگونه برای مردم و جامعه اسلامی خدمت کنیم و پشتیبان و مدافع نظام اسلامی و آرمان های بلند امام راحل (رض) ، شهدای عزیز بخون غلطیده ، ایثارگران ، آزادگان ، جانبازان ، خانواده های شهدا و تحقق خواسته های مقام معظم رهبری باشیم و بعد از چهار سال  نسبت به عملکرد خویش رضایت خواهیم داشت یا خیر؟

اما از انگیزه اولیه و هدف ثبت نام برای کاندیداتوری که بگذریم ، نوبت به مرحله ی تایید و رد صلاحیت  می رسد که آزمون دیگری برای ما است . بدین معنا که اگر تایید صلاحیت شدیم باید توانایی های خویش را اعلام کنیم نه تخریب رقیب انتخاباتی و به مردم قول و وعده دروغی ندهیم که از توان ما خارج است و یا در محدوده اختیارات یک نماینده مجلس شورای اسلامی نیست.

 اگر رد صلاحیت شدیم خداوند متعال را شکر کنیم که خدایا ما خودمان را عرضه نمودیم ولی با رد صلاحیت این بار سنگین مسئولیت از روی دوش ما برداشته شد. اما نباید فکر منفی نموده و خود را نسبت به همه مسئولیت ها و تلاش های عرصه زندگی و انقلاب و نظام رد صلاحیت شده بدانیم که این فکر و اندیشه ، اندیشه شیطانی است.

اگر تایید صلاحیت شدیم و به عرصه فعالیت های انتخاباتی قدم گذاشتیم ، اولا نیت مان برای انجام وظیفه و خدمت به مردم باشد و پیمودن مسیر بندگی خدا و سپس با افراد سالم و با تجربه، برای شیوه های سالم و صحیح تبلیغاتی مشورت نماییم . ثانیا ملاک ها ی قانونی و رهنمود های امام راحل (قدّس سرّه) و مقام معظم رهبری را نصب العین خویش قرار دهیم. ثالثا باخبر باشیم که دشمنان قسم خورده ای همچون آمریکا و اسرائیل داریم که هرلحظه که بتوانند با نظام جمهوری اسلامی مخالفت میورزند و بدنبال این هستند تا برای نظام و ملت ما مشکل درست کنند ، بنابراین آب به آسیاب دشمن نریزیم و موافق میل آنان تبلیغات نکنیم.

در نتیجه اگر موفق به کسب نمایندگی مردم شدیم و افتخار خدمتگذاری مردم نصیب ما شد ، نه غرور و تکبر دست و پاگیرمان کند و نه انگیزه و اهداف خویش را فراموش کنیم و خود را آماده خدمت به مردم کنیم.