بهترین شیوه برای مبارزه با تهاجم فرهنگی درونی کردن ارزش هاست
55 بازدید
موضوع: الهیات و معارف اسلامی
مصاحبه کننده : موسوی
محل مصاحبه : فرمانداری سرایان
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : روزنامه خراسان جنوبی
تاریخ نشر : Aug 5 2010 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0

امام جمعه سرايان:بهترين شيوه براي مبارزه با تهاجم فرهنگي دروني کردن ارزش هاست

 بهترين شيوه براي مبارزه با تهاجم فرهنگي دشمن دروني کردن ارزش ها در جوانان است.

امام جمعه سرايان در جلسه شوراي فرهنگ عمومي اين شهرستان که با محوريت موضوع ايمن سازي جوانان در برابر تهاجم فرهنگي برگزار شد با بيان اين مطلب گفت: دروني کردن ارزش ها در جوانان با محترم شمردن شخصيت آنان حاصل مي شود و از اين طريق جوانان با فکر و انديشه مشکلات را درک و حل خواهند کرد.

حجت الاسلام والمسلمين «سالاري» با تشريح موضوع تهاجم فرهنگي و راهکارهاي مبارزه با آن افزود: اولين مرحله در دروني کردن ارزش ها جذب جوانان است و اين مسئله مسير پذيرش آموزش ها را فراهم مي کند.حجت الاسلام والمسلمين «سالاري» با تشريح موضوع تهاجم فرهنگي و راهکارهاي مبارزه با آن افزود: اولين مرحله در دروني کردن ارزش ها جذب جوانان است و اين مسئله مسير پذيرش آموزش ها را فراهم مي کند.

وي ترويج فرهنگ انتظار از ديگر راهکارهاي ايمن سازي جوانان را 2 برابر تهاجم فرهنگي برشمرد و گفت: فرهنگ انتظار در جامعه اميد به آينده را تقويت و پويايي و نشاط به جامعه مي بخشد.

وي تقويت اميد در قالب فرهنگ انتظار را تحرک بخشي جوانان دانست و خطاب به مسئولان و خانواده ها گفت: همه وظيفه داريم فرهنگ انتظار را درست معنا کنيم.

فرماندار سرايان نيز ولايت پذيري را گره گشاي تمام مشکلات دانست و گفت: يکي از نقايص کار ما در حوزه فرهنگي عادت به عمل تلافي گرانه و دفاعي است.

«رجبي مقدم» تصريح کرد: در بيشتر مواقع اتخاذ روحيه تهاجمي در ايمن سازي جامعه و مقابله با تهاجم فرهنگي ضروري است.

«امامي»، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي سرايان نيز در اين جلسه گزارشي از فعاليت هاي شوراي فرهنگ عمومي شهرستان ارائه کرد.